Регистрация Войти
Вход на сайт

Выступление Тимошенко в Дублине (ВИДЕО)

Выступление Тимошенко в Дублине (ВИДЕО)Лидер партии «Батькивщина» Юлия Тимошенко выступила с обращением к Конгресса Европейской народной партии, который начал свою работу в Дублине. Это первый зарубежный визит экс-премьер-министра после почти трехлетнего незаконного заключения.

Перед выступлением Юлии Тимошенко был продемонстрирован фильм ЕНП, посвященной борьбе за ее освобождение из-за решетки. В частности, участники Конгресса увидели кадры, на которых во время каждого саммита и конгресса ЕНП на Юлию Тимошенко ждал пустой стул с ее фото. Выступление Юлии Тимошенко участники встретили стоя и аплодисментами.

Также приводим текст выступления на языке оригинала.

"Моя дорога партійна родино! Мої дорогі, рідні! Я безмежно рада всіх вас бачити. Я сьогодні щаслива бути серед вас. Кілька тижнів тому ще ніхто не міг уявити, що я сьогодні зможу з вами тут розмовляти. Ви взагалі не знали, чи вийду я живою звідти. Це правда.

Я думаю, що моя свобода і свобода України стали можливими лише тому, що у нас відбулася справжня, потужна, демократична революція. Вона відбулася ціною великої жертовності мужніх українців. У мене є добра новина для всього світу - в Україні диктатура впала.

Ми тепер, українці, маємо можливості і право вільно, самостійно будувати своє європейське майбутнє. Такої свободи у нас за 22 роки незалежності не було ніколи.

Я хотіла би подякувати вам за те, що під час цієї важкої, великої боротьби ви були завжди поряд. Ви ні на хвилину не залишили в біді ні Україну, ні українських політв'язнів. Ви, кожен з вас боролися і були героями. Це правда. І я вам за це безмежно вдячна. Ангела була найсильнішим лідером у боротьбі за демократію та свободу в моїй країні. Дорогий мій Елмаре, він практично не залишав українське дипломатичне поле бою разом із Яцеком Саріуш-Вольським. Ще трохи-трохи, і диктатор оголосив би їх обох своїми особистими ворогами. Вони боролися і боролися сильно. Радослав Сікорськи також член нашої політичної родини разом з іншими міністрами примусив режим підписати акт про капітуляцію. Це було сильно. Карл Більдт навіть вночі будив колишню українську владу своїми жорсткими заявами в Твіттері. Вони працювали всі і всі працювали, як єдина команда. Моя дорога Вальбурга не давала спокою жодному тюремнику, вона не давала їм жити, а потім вона, як левиця, боролася за чесні вибори. Ви всі душею та діями були в епіцентрі нашої революції. І ми, українці, це безмежно цінуємо. Ми з вами одна родина і одна команда.

Зараз ми знаходимося в Ірландії, я не можу не згадати Пета Кокса і Олександра Квасьнєвського, які практично відсиділи зі мною разом у в'язниці частину мого тюремного терміну. Вони так само були частково політв'язнями. Боролися всі і боролися успішно.

Я ніколи не забуду відданість кожного з вас справі свободи. Я ніколи не забуду вашу особисту доброту та турботу, які багато хто з вас виявили до мене та моєї доньки. Я дякую вам і низький уклін за те, що ви все це робите для України і для всіх, хто чекає від вас допомоги.

Ми спільно з вами перемагали диктатуру в Україні, але зараз знову не час для святкувань. На жаль. Не час для особистих історій та спокійного життя.

У мою країну, мою рідну Україну, зараз відбулося військове вторгнення. Жорстоке, цинічне, агресивне. І це робить персонально Володимир Путін. Під загрозою опинилася наша державність. Я знаю, що саме зараз тут, у цій залі, перебуває найсильніша в світі команда, яка може знову захистити свободу та життя мого народу. Ми на вас зараз покладаємося. Я від імені українського народу всього світу прошу вас невідкладно діяти. Ми сьогодні знову в важкій біді, в важкій ситуації. Путін піде настільки далеко в захопленні України, наскільки йому дозволить це зробити демократичний світ.

Якби щось настільки небезпечне, як російське вторгнення, трапилося в минулі роки, я б одразу звернулася за порадою та підтримкою до Вілфріда Мартенса. Я хочу вам сказати, що мені безмежно його сьогодні бракує. Навіть в моєму повсякденному житті. Я думаю, що його бракує й кожному з вас.

У такі часи, як зараз, ми всі маємо черпати нові сили саме у його твердій вірі в Європу. Він вірив і вчив це робити нас. Завжди існує європейський шлях вирішення найбільш важких і страшних проблем - це той урок, якому навчив мене Вілфрід. Він завжди знав вихід у безвихідній ситуації. Ми всі повинні слідувати його урокам та бути відданими його принципам. Ми повинні зараз, у важкій ситуації, в якій опинилася Україна, знайти європейський, мудрий, законний, гідний шлях виходу з кризи.

Але часу залишилось надзвичайно мало. Якщо ми всі дозволимо Росії провести 16 березня референдум під дулами кулеметів для анексії Криму, то ми втратимо Україну. Але ми втратимо не тільки Україну - ми втратимо ще стабільність в усьому світі. Сьогодні в Україні вирішуються глобальні світові питання. Я хотіла б, щоб ми просто були єдиною командою і реагували на цей виклик разом.

Я знаю, що ніхто в цій залі не хоче нової Холодної війни у Європі. Я теж не хочу. Ми хочемо, щоб континент залишався єдиним, вільним та мирним. Це - питання виживання для нашої молодої нації. Ми - українці - від будь-якої Холодної війни постраждаємо першими від повернення старих протистоянь.

Але для того, щоб уникнути цієї нестабільності, настав час проявити відданість, силу і віру.

Настав час змусити всіх, у тому числі керівництво Росії, зрозуміти, що Європа існує, і що вона не потерпить розшматування найбільшої європейської країни.

У нашій революції не було нічого антиросійського, ми поважаємо російський народ і я знаю, що одного дня - швидше, ніж дехто думає - Україна та Росія матимуть найбільш плодотворну співпрацю та дружні відносини.

Але для цього Кремль повинен дещо зробити. Кремль повинен зрозуміти, що Україна - це Держава, а не територія, що Україна - суверенна нація, яка вільна об'єднатися з ЄС коли того захоче, що Україна не васал, який піддається постійному шантажу, не колонія, яку можна загнати в якусь російську клітку. Ми - інші, ми - вільні. І ми хочемо іншої долі, ніж нам сьогодні пропонує Путін.

І для того, щоб Кремль зрозумів цю просту істину, нам потрібні ваші дії, нам потрібна сильна Європа, яка завжди говоритиме одним голосом, запроваджуватиме рішучі заходи та реалізуватиме послідовну стратегію.

Мої дорогі друзі, вперше в історії українці помирали за право бути в Об'єднаній Європі. Вони помирали, тримаючи в руках прапор Європи. Це - вирішальний момент для європейської історії, і це сталося в Україні, на Майдані. Вони помирали за те, щоб бути разом з вами.

Багато синів України були розстріляні прямо на вулицях. Вони падали… і несли далі прапор, який ми мріємо отримати з ваших рук. Ті, хто був розстріляний, ті, хто залишив нас і пішов у інший світ, заповіли нам захищати Україну всім разом, захищати демократію і врятувати революцію, яку ми зараз провели. Революція зараз під загрозою.

Ми не можемо зрадити їх пам'ять і їх жертовність.

Адже зупинити російську агресію - це не лише здобути свободу для України. Ми зараз говоримо про свободу всього регіону, ми говоримо про мир або війну на європейському континенті. Станьте на захист України всі разом. І ми отримаємо країну абсолютно іншої якості.

У останні тижні, ви не могли не помітити, що Україна стала більше, ніж країною, вона стала символом, ідеєю. Ідеєю європейської свободи. Вона стала ідеєю європейської сили. Не дайте Російській Федерації все це грубо зламати.

Зараз у вас розпочалися європейські вибори.

Тим, хто у цій кампанії заперечуватиме переваги європейської єдності, я скажу: «Подивіться на Український Майдан, і ви все зрозумієте!»

А тим, хто скаже, що Європейський Союз був чимось хорошим колись, але тепер ці дні минули, я знову скажу: «Подивіться на Український Майдан, де люди помирали за Європу, за наші мрії європейські і за наші ідеї. І вам не треба буде інших доказів!»

Подивіться на чоловіків і жінок, які мужньо вистояли проти куль, погроз, холоду, терору. Ось - ваш доказ успіху і сили Європи, якщо цинікам ще потрібен такі докази, то вони у вас сьогодні є.

Кажуть, Європейський союз не ідеальний. Але він ніколи не розширювався під дулом автоматів Калашнікова так, як це зараз робить Росія. Європа зростала, тому що європейська мрія захоплювала дух народів протягом десятиліть і, як продемонстрували українці, вона це робить і досі. Робіть це, і за вами будуть йти народи. Такі, як Україна.

Я знаю, що коли ми подолаємо це вторгнення, а ми це разом з вами обов'язково зробимо, коли іноземні війська будуть відправлені назад до їхньої країни, ви будете пишатися Україною.

Ми побудуємо абсолютно іншу, нову державу. Вільну від корупції, вільну від насильства, відкриту для будь-якої мови та віри, суспільство, основане на верховенстві права, країну без страху та терору. Одним словом - справжню європейську націю!

Ми зробимо це, і ніхто нам не зможе в цьому завадити. Повірте мені. Ми винні це зробити і мертвим і живим. Ми винні це зробити вам, а перш за все - ми винні це зробити це самім собі.

Я вірю в Україну, я пишаюся Україною! І я буду приймати участь в розбудові своєї рідної держави стільки, скільки в мене вистачить сил. Слава Україні! Слава Об'єднаній Європі!".

censor.net.ua

Рейтинг статьи:
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
Оставить комментарий
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Текст комментария:
Полужирный Наклонный текст Подчёркнутый текст Зачёркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Код: Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код: